Rubriky
Aktuality

Jak vybrat chytrý náramek

Přestáváte být spokojeni se svoji postavou? Začali byste rádi „něco dělat“, ale nemáte vůli? Mohl by vám s tím pomoct chytrý náramek. S nadsázkou řečeno s ním kupujete osobního trenéra, který vás bude každý den nabádat k pohybu.
Chytré náramky jsou v podstatě moderní krokoměry, které na základě změřených kroků a údajů o vaší osobě, jako je pohlaví, váha, výška, věk, dokážou vypočítat ušlou vzdálenost a množství spálených kalorií. Díky nim získáváte informace o vaší denní aktivitě a mohou posloužit jako prvotní impuls pro ty, kteří chtějí něco dělat se svojí fyzickou kondicí a zdravím.
Náramky umí sledovat i veškeré běžné denní činnosti jako například čtení časopisu, vyndávání nádobí z myčky a další. I u nich vypočítají množství spálených kalorií. Pro sportovněji založené jedince jsou na trhu náramky s integrovaným monitorem srdečního tepu nebo výškoměrem.
Chytré náramky můžete mít na ruce i přes noc, kdy sledují vaši spánkovou aktivitu a spánkové cykly. Některé modely vás pak umí vzbudit ve vhodnou chvíli, kdy nespíte tvrdým spánkem, a na rozdíl od klasického budíku použijí vibrace, aby nevzbudily nikoho jiného v místnosti. Těmito sofistikovanými funkcemi ale není vybaven každý.
Některé modely mají displej, na kterém si můžete denní hodnoty prohlédnout, jiné pouze méně přehledné světelné diody. Pro úplné zobrazení naměřených a vypočítaných hodnot pak slouží aplikace v mobilním telefonu nebo software v počítači. V aplikaci vidíte například grafy znázorňující vaši spánkovou aktivitu, historii předchozích dnů, aktuální denní výsledky nebo výsledky jiných uživatelů chytrých náramků, se kterými tak můžete virtuálně soutěžit a získávat motivační ohodnocení.
Ke komunikaci s mobilem je podmínkou rozhraní bluetooth 4.0, operační systém Android verze 4.3 nebo vyšší, v případě iOS je záruka snadného propojení verze 7.0 a vyšší. Před koupí náramku si proto ověřte, zda je váš chytrý telefon tímto vybaven.
Motivační prvky jako vibrační nebo zvukové upozornění či zobrazené zprávy na displeji jsou další užitečnou výbavou chytrých náramků. Například po hodině nečinnosti, typicky sezení u počítače, vás vybídnou, abyste si udělali krátkou procházku. To však ne všechny umí.

Na co se při výběru zaměřit
Pokud máte alergii na některé materiály, například plast, věnujte při výběru náramku pozornost tomu, z čeho je vyroben. Většinou jsou z obyčejného plastu, gumy nebo silikonu, ale některé jsou z plastu vhodného i pro alergiky.
Náramky jsou dodávány buď s nabíjecí baterií, nebo s klasickou knoflíkovou nenabíjecí baterií. Nabíjecí baterie udrží náramek v provozu jen v řádu dnů, zatímco nenabíjecí půl roku až jeden rok.
Některé náramky neslouží jen ke sledování fyzické aktivity, ale umí také více spolupracovat s mobilním telefonem a upozorňovat vás na příchozí telefonní hovory, textové zprávy nebo události v kalendáři. Zastávají tak vlastně funkci chytrých hodinek. Ovšem tyto funkce se projeví na pořizovací ceně, která šplhá do tisíců korun.
Zdroj DTEST

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *