Kvíz pro zdraví – projekt podpory zdraví

Státní zdravotní ústav vyhlašuje pro rok 2012 soutěž pro každého – „Kvíz pro zdraví“. Je určena všem, komu není lhostejný zdravý životní styl. Důvodem vyhlášení soutěže je nedostatečný pohyb a nadbytečný příjem potravy, které jsou hlavní příčinou nadváhy a obezity a dalších poruch zdraví

Kvíz pro zdraví je určen především dospělým, umožní zkontrolovat si své znalosti o pohybové aktivitě, o výživě člověka, o odpovídajícím energetickém příjmu a výdeji. Kviz nepřináší jen otázky, ale i správné odpovědi a jejich vysvětlení. V letošním roce je spojen se soutěží, do slosování o výhru bude zařazen každý soutěžící, který odpoví na všechny otázky Kvizu pro zdraví. Rozhodující není bezchybnost, ale zájem poučit se a informovat se o kvalitě svého životního stylu. Soutěž je vedena elektronickou formou na www.szu.cz.
Soutěž trvá od 15.srpna do 15.listopadu 2012, do slosování o ceny bude zařazen každý, kdo odpoví na všechny otázky kvízu. Je nutné odpovědět, je možné chybovat.
Výherní listina bude zveřejněna v prosinci 2012.
Ceny pro výherce soutěže věnují partneři soutěže, kteří si uvědomují význam zdravého životního stylu a kteří soutěž podporují (Klub českých turistů, Česká obec sokolská, Český klub fair play, Česká asociace Sport pro všechny, Národní síť zdravých měst, Národní síť podpory zdraví, Národní síť škol podporujících zdraví, SIGG, Hollandia, Scooters Mibo, F&G studio). Soutěž podporují významné osobnosti našeho sportu: Květa Jeriová-Pecková, olympijská medailistka v běhu na lyžích a Lída Formanová, mistryně světa v běhu na 800m.

Soutěž je realizována za finanční podpory dotačního programu MZ „Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví 2012″, projekt č.10234 „Kvíz pro zdraví“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.