CO MAJÍ PREPPEŘI VE SVÉ LÉKÁRNIČCE PRO PŘEŽITÍ?

Preppeři  jsou lidé, kteří přemýšlejí o tom, že svět nemusí být vždy jen bezpečné a příjemné místo pro život a snaží se být na různé katastrofické situace připraveni. Mají proto často zásoby jídla, hygienických potřeb a teplého oblečení na delší časové období, alternativní zdroje energie, zbraně a municí, výcvik v kurzech přežití i vybavené domácí lékárničky. Jaké přírodní prostředky jsou pro tyto lékarničky vhodné?

Manukový med je neuvěřitelně cennou látkou s mimořádně dlouhou trvanlivostí. Archeologové našli v starověkých egyptských hrobech zcela neporušené sklady medu. Pravý med může být doslova skladován nejen po desetiletí, ale i staletí za správných podmínek (chlad, sucho, temno). Kvůli dlouhé trvanlivosti si manukový med udržuje hodnotu jako barterová surovina, kterou každý ocení. Manukový med je pilíř pomůcek první pomoci, protože může být aplikován na obvazy a obvazy pak na rány. Manukový med je silné přírodní antibiotikum, které účinkuje i na rezistentní kmeny bakterií. Manukový med je zároveň výživným sladidlem.

Aloe vera gel lze též použít jako přírodní topické antibiotikum na léčbu ran a popálenin. Dokonale hydratuje pokožku.

Koloidní stříbro má antibiotické vlastnosti. Působí na onemocnění horních cest dýchacích a bolest zůbů. Koloidní stříbro prokazuje účinnost proti více než 600 různým patogenním kmenům, zatímco většina běžných antibiotik je účinná pouze proti několika málo kmenům. Lze ho použít také a při infekcích nosních dutin a ucha.

Esenciální oleje:
Tea tree – australský čajovníka má přírodní antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.
Levandulový éterický olej může být použit v malém množství neředěný přímo na rány nebo popáleniny. Pomáhá hojit popáleniny a předcházet jizvám.  Levandule může být použita jako repelent  pro odhánění nepříjemného hmyzu. Neutralizuje bodnutí hmyzem a žihadla (od včel, vos a komárů).

Oregánový olej je nejsilnější rostlinný olej na světě! Má antiseptické, protivirové, protizánětlivé, antimykotické a anestetické vlastnosti. Olej z oregána lze účinně použít např. na bolavý zub.

Chlorella a spirulina jsou zdrojem všech potřebných esenciálních aminokyselin, mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Sladkovodní řasy jako green food mohou posloužit jako zdroj všech potřebných živin, pokud není zrovna nic jiného. Mají současně schopnost chránit organismus před radiačním zářením a detoxikovat ho.

Živočišné (aktivní) uhlí je povrchově aktivní látka, která se v trávicím ústrojí nevstřebává a váže na sebe střevní plyny, hnilobné produkty, bakterie, toxiny, různé toxické produkty metabolismu, léčiva a jiné chemické sloučeniny, které tímto inaktivuje. Mimo léčby průjmů se může používat při léčbě trávicích potíží, nadýmání a otrav.

Dubovky – dubové kapky obsahují extrakty z bylin, které mají stahující účinek. Podporují regeneraci a hojení kůže a sliznic. Dubové kapky jsou vhodné k výplachům ústní dutiny a k potírání při bodnutí hmyzem. Stahují povrch otevřených ran. Přítomný líh je pomáhá ničit a po minutě pálení tlumí bolest.

Zdroj: doktorka.cz