Pandemie ochromila kosmetický průmysl

 

Kosmetický průmysl je sice pandemií koronaviru ochromený, ale nové možnosti se objevují zejména v medicíně a farmacii. Rok 2020 přinesl nečekané změny i pro produkci a odbyt kyseliny hyaluronové. Jedním z důvodů snížení odbytu je na první pohled nesouvisející uzavření velkého počtu letišť po celém světě.V duty free obchodech totiž zákazníci nakupovali kosmetické výrobky ve velkém množství.

Podle dat, která si zpracovává společnost Contipro, český výrobce kyseliny hyaluronové, roste nejvýrazněji evropský trh. Největší zájem o výrobky hlásí Německo, Itálie nebo Francie. K růstu ale dochází i v Asii nebo Severní Americe. Jedná se především o zájem o oblasti farmaceutických surovin.

V oblasti farmaceutického průmyslu se export kyseliny hyaluronové nezpomalil ani během probíhající pandemie. Firmě se podařilo vyvézt i v roce 2020 standardní objem kyseliny hyaluronové a nyní se zaměřuje na další segmenty medicíny, ve kterých může surovina najít využití. Kyselina hyaluronová je v posledních letech stále více využívána (při hojení ran, jako kloubní výživa, jako součást různých zdravotnických přípravků – od očních kapek nyní až po součást přípravků proti rakovině v budoucnu).

Velké možnosti využití kyseliny hyaluronové ve farmaceutické oblasti je možný díky neustálému pokroku. Hnacími motory jsou nejmodernější technologie (unikátní nanofarmaceutická výrobní linka), vědecké pokroky, ale i velké investice.

Zprvu byly velké pochybnosti o účincích kyseliny hyaluronové, dnes se z Česka vyváží do více než sedmdesáti zemí z celého světa. Česká biotechnologická společnost už více než 30 let uskutečňuje vizi zdravějšího světa. Přináší biotechnologické inovace, jejichž základem je přirozená regenerativní látka kyselina hyaluronová. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji a důrazu na moderní technologie každý rok přináší na trh inovativní produkty pro farmacii, medicínu a kosmetiku. Dle TZ

 

www.contipro.cz

www.lesensky.cz

Zdroj: medicina.cz