Rubriky
Aktuality

Pozvánka na Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví

Historicky druhý Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví se uskuteční 28. září 2019 od 9 do 16 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky historické budovy a bohatý doprovodný program. Den otevřených dveří proběhne za aktivní účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který společně se svými náměstky osobně provede veřejnost svou kanceláří a přiblíží činnost ministerstva.

Program Dne otevřených dveří bude obsahovat zhruba hodinové skupinové prohlídky historické budovy Ministerstva zdravotnictví s výkladem, které budou probíhat přibližně každých dvacet minut. Návštěvníci nahlédnou například do kanceláře ministra a jeho náměstků, do původního ministerského bytu, velké zasedací místnosti nebo protiatomového bunkru ze 70. let minulého století. Prohlídky budou proloženy krátkými prezentacemi o agendě ministerstva a jeho přímo řízených organizací. Veřejnost se také dozví informace o činnosti Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Státního zdravotního ústavu a Ústavu zdravotnických informací a statistiky.

Jsem velmi rád, že opět po roce otevřeme naše ministerstvo lidem. Pro veřejnost je to skvělá příležitost podívat se do prostor, kde se psala a stále píše historie našeho zdravotnictví. Srdečně všechny zvu na prohlídku a těším se na nová setkání, “ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Den otevřených dveří nabídne také bohatý doprovodný program. Pro návštěvníky bude připravena zdravotní zóna, kde mohou absolvovat například vyšetření zraku, znamének či měření tlaku. K dispozici bude také výživová poradna, poradenství pro odvykání kouření, prevence v oblasti onkologie včetně nutričního poradenství, technika čištění zubů a další. Zdravotní zóna bude zajištěna mimo jiné odborníky z Všeobecné fakultní nemocnice, Nemocnice Na Bulovce, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní nemocnice v Motole. Vstup je pro veřejnost zcela zdarma bez nutnosti předchozí registrace.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

Důležité upozornění!

Všichni návštěvníci Dne otevřených dveří musí u vstupu do budovy ministerstva projít detekčním rámem a respektovat pokyny ostrahy budovy. Vstup na prohlídku nebude umožněn návštěvníkům se zbraněmi, nebezpečnými předměty a objemnými zavazadly, prohlídku není možné absolvovat ani s dětskými kočárky.
Zároveň si dovolíme požádat návštěvníky vozíčkáře, kteří by se prohlídky ministerstva rádi zúčastnili, aby nás kontaktovali na e-mailu: verejnost@mzcr.cz. Děkujeme za pochopení!

 


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz 

Zdroj: mzcr.cz