Family a Senior Pointy Kraje Vysočina vyhlašují soutěž Rodina a jak ji vidím já

U příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který každoročně připadá na 15. května, přicházejí všechny Family a Senior Pointy v Kraji Vysočina s kreativní soutěží určenou široké veřejnosti. „Do soutěže Rodina a jak ji vidím já se můžou zapojit rodiče, prarodiče, děti, studenti i senioři. Naší snahou je podpořit vícegenerační soužití a spolupráci. Mezigenerační dialog, ačkoliv je poslední dobou opomíjen, považuji za velice důležitý pro přirozené fungování rodin,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, který nad soutěží převzal záštitu.

Family a Senior Pointy Kraje Vysočina vyhlašují soutěž Rodina a jak ji vidím já
Ilustrační snímek | Foto: kr-vysocina.cz
Pokud se chcete do soutěže zapojit, stačí do jednotlivých Family a Senior Pointů doručit výtvory, ve kterých ztvárníte své krásné nebo nevšední zážitky s rodinou nebo představy o tom, jaká by rodina měla být. Soutěžit můžete ve třech kategoriích: výtvarná, literární a hudební. Svá díla pak můžete osobně předat nebo zaslat v elektronické podobě na jednotlivé pobočky Family a Senior Pointů, a to v období od pondělí 16. května do 31. července. Hodnocení výtvorů bude probíhat ve dvou rovinách. Rozhodovat bude porota složená ze zástupců Kraje Vysočina a příslušných pracovníků jednotlivých Family a Senior Pointů, k ní se přidá i názor veřejnosti, která bude hlasovat prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Slavnostní předání cen vítězům se uskuteční v rámci akce Dny pro seniory, které letos v jednotlivých Senior Pointech připadají na 3. – 5. října. Nejlepší výtvory budou navíc prezentovány v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina.

„Kreslete, foťte, natáčejte, nahrávejte… těšíme se na vaše originální ztvárnění rodiny,“ vyzývají veřejnost všechny organizační týmy Family a Senior Pointů.