Rubriky
Aktuality

KRVEBRANÍ

Budějovický Majáles spouští již třetí ročník projektu Studentské krvebraní. Jeho cílem je přimět mladé lidi darovat krev, zejména ty, kteří jdou poprvé. Studenty ponoukne rozsáhlá kampaň ve všech budějických středních a vysokých školách, na internetu, v kavárnách i v ulicích města.

Na projektu spolupracují Nemocnice České Budějovice, Český červený kříž a Jihočeský kraj spolu s festivalem Budějovický Majáles. Právě ten poskytne propagační zázemí a doslova i vlastní krev. Cílem projektu je zvednout mezi mladými lidmi povědomí o možnosti darovat krev a rozšířit registr prvodárců ve věkové skupině 18 až 25 let. Právě mladá krev je tím, co nemocnice potřebuje a zároveň tím, o co nemá Budějovický Majáles nouzi.

V minulých dvou ročnících se podařilo získat celkem 544 odpovídajících prvodárců. Nehledě na ty, jejichž krev sice neodpovídala přísným požadavkům, ale měli zájem pomoci. Sami organizátoři Budějovického Majálesu půjdou hromadně příkladem společným odběrem 24. dubna. Připojit se může každý. Stejně tak budou organizovány i další hromadné odběry mezi studenty a spřátelenými organizacemi. Motivovat dárce budou organizátoři i unikátními odznaky a závěrečným slosováním o hmotné ceny a jeho vyhlášením v rámci majálesového týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *