Mezinárodní den seniorů – 1. říjen 2013 – Startujeme ROTOPEDTOURS A PĚŠKOTOURS

1. října 2013 startuje aktivizační projekt pro seniory Rotopedtours a Pěškotours 2013. V Jihočeském kraji se letos zúčastní cca 400 seniorů v 17 seniorských zařízeních.
Věk ani zdravotní stav nerozhoduje, když chcete udělat něco dobrého pro své zdraví! V říjnu 2013 senioři opět společně objedou na rotopedech rovník!
Podzimní akce pro seniorská zařízení a kluby, která započala před lety v Novém Městě nad Metují, bude letos pokračovat již sedmým ročníkem. Cílem je povzbuzení seniorů k aktivnímu pohybu, zvýšení jejich sebejistoty a podpora zdraví.
Start je vyhlášen na 1.10.2013 a akce bude ukončena 31.10.2013. Po celý měsíc budou senioři sčítat ujeté nebo nachozené metry a kilometry s cílem společně dojet nebo dojít co nejdále. Akce nemá soutěžní charakter – vždyť pro někoho, kdo k pohybu potřebuje berle, chodítka nebo jiné pomůcky, je stejným úspěchem překonat třeba i deset metrů jako pro jiného deset kilometrů. Vítězem se stane každý účastník.
Vloni, v roce 2012, se akce účastnilo 63 zařízení ze sedmi krajů. V domovech pro seniory, klubech, denních stacionářích a dalších zařízeních v říjnu šlapalo na rotopedech nebo chodilo pěšky 1406 dam a pánů. Již druhým rokem se podařilo společně splnit odvážný cíl: totiž objet a obejít planetu po rovníku. Všichni společně ušli a ujeli více jak 67 tisíc kilometrů. Průměrně tak každý účastník během měsíce zvládl téměř 48 kilometrů – a to většina byla ve věku přes 70 let, osmdesátníci ani devadesátníci nebyli žádnou výjimkou. Je to výkon, za který by se nemuseli stydět ani mnohem mladší a zdraví lidé. V anketním šetření po skončení loňského ročníku se 3/4 z oslovených účastníků plánovali letos opět připojit. Téměř 3/4 také uvedlo, že na sobě pociťují příznivý vliv pohybu a 55% respondentů uvedlo, že se více pohybují i po skončení akce.
Hlavním partnerem je od roku 2010 Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci.. Dále je akce podpořena z dotačního programu Ministerstva zdravotnictví Národní program zdraví-projekty podpory zdraví 2013, projekt č.10317. K akci se přidala některá města i firmy.
I v roce 2013 bude akce celostátně koordinvána lektory Národní sítě podpory zdraví o.s. Informace k „Rotopedtours a Pěškotours 2013“ jsou zveřejněny na webových stránkách : www.nspz.cz a www.krasapomoci.cz, kde je celkový počet najetých kilometrů pravidelně aktualizován .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *