Rubriky
Aktuality

Evropská komise a FC Barcelona zahájily partnerství v boji proti kouření

V návaznosti na úspěch předchozí kampaně Evropské komise, která nesla název „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“, a na iniciativu Barcelony „Sense Fum“, proběhlo v sobotu 1. prosince 2012 oficiální zahájení unikátního partnerství proti kouření: kampaně „Přestaňte kouřit s Barçou“.

Zahájení, které proběhlo na domovském stadionu Barcelony „Camp NOU“, se zúčastnila Paola Testoriová Coggiová, generální ředitelka útvaru pro zdraví a spotřebitele Evropské komise, prezident klubu Sandro Rosell i lékař týmu Jordi Monés.

Ředitelka Coggiová uvedla: „Jsem potěšena, že úspěch naší oceněné kampaně Ex-kuřáci jsou nezastavitelní nám umožňuje spolupráci s touto prestižní sportovní institucí světového formátu.“

Rady od hráčů Barçy

Omezení tabakismu by každý rok mohlo zachránit život až 700 000 Evropanů. Tato kampaň se zaměřuje na kuřáky z věkové skupiny 25 až 34 let, což v Evropě představuje okolo 28 milionů osob.

V současné době se téměř 300 000 Evropanů snaží s kouřením přestat pomocí nástroje iCoach z kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“, který je k dispozici na internetu. Pro tuto novou kampaň byla vytvořena aplikace „FCB iCoach“ – nová verze programu osobního poradenství, který obsahuje i tipy od hráčů Barçy, trenérů a dalších členů týmu. Kuřáci nyní mají příležitost poprat se se svým návykem za asistence osobností, které respektuje celý svět.

Jak nástroj „FCB iCoach“ funguje?

Po registraci na internetové stránce je třeba vyplnit krátký dotazník, který pomůže určit, jaký druh poradenství daná osoba potřebujete. Na základě odpovědí pak obdržíte individualizované tipy a budete motivováni přímo od hráčů Barçy a dalších členů týmu. Jsou mezi nimi čtyři kapitáni Carles Puyol, Andrés Iniesta, Víctor Valdés a Xavi Hernández a dále prezident FC Barcelna Sandro Rosell, trenér Tito Vilanova, Guillermo Amor a další odborníci.

Nový „FCB iCoach“ je ode dneška k dispozici i jako aplikace pro iPhone a Android. Kuřáky, kteří se snaží odvyknout, ještě nikdy nepodpořilo tolik hvězd. Stačí se zaregistrovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.