Rubriky
Aktuality

Pozvánka na výlet do Pacova: Výstava Světové dědictví v hloubkách země

Neobvyklou výstavu o jeskyních, krasech a jeskyňařině připravilo Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově ve spolupráci s městem Pacov a Správou jeskyní České republiky. Putovní výstava vznikla společnou prací Maďarské a Slovenské republiky jako důsledek vyhlášení krasového území na hranicích těchto dvou států světovým dědictvím UNESCO. Výstava je připravena jako putovní a po úspěšné prezentaci v těchto dvou státech se dostává poprvé mimo region svého vzniku do České republiky a svou premiéru má právě v nově rekonstruovaném zámeckém areálu v Pacově.

Původní výstavní panely jsou doplněny výstavou Významní krasoví badatelé Slovenského krasu a expozicí o zpřístupněných jeskyních České republiky. Výstavu doplní řada tuzemských exponátů z celého území naší vlasti. Výstavu zahájil ředitel Správy jeskyní České republiky RNDr. Jaroslav Hromas.

V rámci vernisáže, která proběhla 28. března 2012 v 17 hodin v kryptě zámecké kaple (bývalá vinárna), proběhla i unikátní prezentace 3D fotografií Csaby Egri z Ministerstva životního prostředí Maďarské republiky v Budapešti v zámeckém divadle. Výstava probíhá ve dnech 28.3.–13. 5. 2012. Občané, nejen Pacova, jsou na tuto mimořádnou akci srdečně zváni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *