Rubriky
Aktuality

Sestra roku 2011 – vyhlášení na Žofíně

V paláci Žofín byly slavnostně vyhlášeny výsledky již XII. ročníku prestižní soutěže Sestra roku. Sestrám přišli mezi jinými blahopřát i ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) či primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda (ODS), který společně s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 převzal nad akcí záštitu. Vyhlašovatelem soutěže je odborný časopis Sestra vydavatelského domu Mladá fronta.
Titul Sestra roku v nemocniční a ambulantní péči získala Věra Suchá z neurologického oddělení kolínské nemocnice, jejíž příběh nejvíce oslovil i širokou veřejnost a stala se tak i nositelkou titulu Sestra mého srdce.
Sestrou roku v kategorii Sestra v sociální péči se stala Helena Nosková, která pracuje v domácí hospicové péči.
Ocenění Sestra ve výzkumu a vzdělávání bylo včera uděleno podruhé v historii prestižních sesterských cen muži – cenu obdržel Jan Chrastina, který působí jako odborný asistent Ústavu společenských a humanitních věd za multidisciplinární zaměření ve vědě a výuce.
Nejvýznamnějším z předávaných ocenění je Cena za celoživotní dílo v ošetřovatelství, která byla včera udělena in memoriam Evě Kvasnicové, bývalé hlavní sestře Vojenské nemocnice Brno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.