VZP podpoří dárcovství krve

Dle TZ Mgr. Jiřího Roda vedoucího tiskového oddělení a tiskového mluvčího ze 7. prosince 2011: Zvýšit počet dárců krve a najít nové dárce z řad vysokoškoláků jsou cílem projektu Moje krevní skupina aneb Dny zdraví s VZP. Všeobecná zdravotní pojišťovna zahájila kampaň jak na vysokých školách vybraných měst, tak na více než deseti transfuzních stanicích.
Dárci krve mají v rámci projektu za úkol sehnat nové “prvodárce”, tedy kamarády nebo známé, kteří ještě krev nikdy nedarovali. Společně utvoří takzvanou “krevní skupinu” a když dosáhnout alespoň pěti členů, z čehož dva jsou prvodárci, získá každý z nich designové hypoalergenní hodinky O’Clock. Kromě toho se může zakladatel nejúspěšnější (nejpočetnější) skupiny těšit na další odměnu – sluchátka od značky WeSC.
Kampaň podporují známé osobnosti z řad hudebníků
Kay Buriánek ze Sunshine, Mardoša z Tatabojs, DJ Tvyks, Američan MC Turner a další muzikanti přesvědčují vysokoškoláky, aby darovali krev. Hudebníci vystupují na čtyřech akcích v Praze, Brně, Ostravě a Plzni, určených pro studenty vysokých škol. Všechny tyto akce mají volný vstup a jsou zaměřeny na podporu dárcovství krve. Mimo jiné se na těchto netradičních party studenti mohou dozvědět všechny potřebné informace právě o tom, jak a proč darovat krev, a to přímo od zdravotníků. Studenty přitom čekají i další “lákadla”. Jedním z nich je takzvaná kreativní stěna, kde mohou výtvarně ztvárnit, co se jim vybaví, když se řekne oběh. Díla studentů z této kreativní stěny se pak octnou na “stěně” virtuální – na Facebookovém profilu akce Moje krevní skupina.

Pan Krvinka obchází školní chodby
Na vysokých školách v Praze a Plzni, dále v Brně a Ostravě se bude objevovat tajemný maskot. Jmenuje se pan Krvinka a je symbolem dárcovství krve. Bude propagovat myšlenku dárcovství, rozdávat informační letáky i pásky na ruku a především zvát studenty na čtyři hudební akce – taktéž na podporu dárcovství.

Termíny hudebních akcí na podporu dárcovství krve jsou:
Plzeň – akce již proběhla (30. 11. 2011 od 21:00) – Calabria Palace
Praha – 7. 12. 2011 od 20:00 – Právnická fakulta UK, rovněž již proběhla.
Ostrava – 13. 12. 2011 od 21:00 – klub Vrtule
Brno – 14. 12. 2011 od 21:00 – klub Favál

Více informací o programu jednotlivých akcí a další aktuality najdete na www.mojekrevniskupina.org a na www.vzp.cz/darci-krve. Projekt Dny zdraví s podtitulem Moje krevní skupina pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna. Do projektu se zapojují i studentské unie a jednotliví studenti na univerzitách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *