PRO KLÍŠŤOVKU DO VŠEOBECNÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

VZP nabízí zvýhodněné očkování proti klíšťové encefalitidě
Dle TZ Mgr. Jiřího Roda,, vedoucího tiskového oddělení a tiskového mluvčího VZP svým klientům nabízí úsporu až 800 Kč a tedy jednu dávku očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma od pondělí 7. listopadu 2011. Program je určen pojištěncům ve věku od 16 let, kteří si vyzvednou na kterékoliv pobočce VZP příslušný voucher/certifikát a nechají se naočkovat u svého lékaře nebo v očkovacím centru. Projekt potrvá do 31. 12. 2012 a do vyčerpání finančních prostředků na něj určených Vztahuje se pouze na vakcíny FSME-IMMUN 0,5 ml BAXTER.
Za první dvě dávky očkovací látky, které musí být zakoupeny současně, zaplatí klient zvýhodněnou cenu 750 Kč, (obvyklá cena 2 dávek v lékárně je 1 200 Kč). Ze zvýhodněné ceny ještě VZP klientovi zpětně proplatí 300 Kč na základě lékařem potvrzeného certifikátu a dokladu o zaplacení prvních dvou dávek. Celkem tak klient uhradí (po proplacení příspěvku od VZP) za první dvě dávky jen 450 Kč a získá tak, v porovnání s obvyklou cenou dvou dávek v lékárně, jednu dávku zdarma. Za třetí dávku vakcíny pak zaplatí maximálně 549 Kč.
Celkem tedy klient VZP uhradí za 3 dávky max. 999 Kč, přičemž obvyklá cena 3 dávek v lékárně je 1 800 Kč. Ušetří tak až 800 Kč.
Očkovací látku lze zakoupit buď u lékaře v ordinaci, v očkovacím centru, nebo na základě lékařského předpisu v lékárnách. Seznam lékáren (lékařů) zapojených do projektu naleznete na www.vzp.cz/klistovka nebo na přepážkách VZP. Proplacení příspěvku je podmíněno odevzdáním potvrzeného certifikátu na kteroukoliv pobočku pojišťovny, spolu s dokladem o zaplacení alespoň dvou dávek současně, nejpozději do 31. 12. 2012. Očkovací schéma lze zaplatit i celé najednou. Příspěvek VZP se vztahuje pouze na úhradu očkovací látky, nikoliv na náklady spojené s aplikací.