Mezinárodní nekuřácký den 2010

Mezinárodní nekuřácký den – Stanovte si svůj den D
Datum: 18.11.2010
Místo konání: Praha-Střešovice, Ústřední vojenská nemocnice
Ve čtvrtek 18. listopadu 2010 se od 10.00 do 14.00 hodin v Ústřední vojenské nemocnici Praha (ÚVN) uskuteční akce „Stanovte si svůj den D“ pořádaná ÚVN ve spolupráci s občanským sdružením S-world v rámci Mezinárodního nekuřáckého dne. Akce je určena pro všechny, kdo se chtějí zbavit návyku kouření, otestovat svou kuřáckou závislost či prověřit, nakolik je cigareta ovládá.
Návštěvníci si budou moci nechat v atriu ÚVN změřit oxid uhelnatý ve výdechu či budou moci zjistit jejich míru závislosti na nikotinu. Dostanou také rady, jak se léčit ze závislosti na kouření a materiály, z nichž mohou čerpat informace při odvykání kouření. Každý se může zdarma otestovat a zároveň získat odpovědi na otázky: Jak silný je kuřák, nakolik je na cigaretách závislý a jak může ubližovat kouřením svým blízkým i okolí.

Mezinárodní nekuřácký den: připomíná se z podnětu Mezinárodní unie boje proti rakovině, v ČR se slaví od roku 1992, první Nekuřácký den zorganizoval v roce 1974 Lynn Smith v minnesotském Monticellu. Na základě jeho nápadu stanovuje roku 1977 American Cancer Society každoročně na třetí čtvrtek v listopadu Great Amarican Smokeout.