Rubriky
Aktuality Nezařazené

Každý svého zdraví strůjcem

Putovní výstava s názvem „Každý svého zdraví strůjcem“, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha, navštíví ve dnech 7. září až 7. října 2010 postupně Opavu, Šumperk, Pardubice, Tábor, Brno, Prahu, Vsetín a Zlín. Hlavním cílem výstavy je oddémonizovat závažné a deprimující téma rakoviny.
Liga proti rakovině Praha se rozhodla představit téma rakoviny a její prevence z přívětivější stránky a proto oslovila významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu a Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří humornou součást výstavy. Humor a nadsázku přinášejí i dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v situacích všedního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu. Pro dětské návštěvníky jsou rovněž připraveny zábavné hrátky, kde si vyzkouší své fyzické i smyslové dovednosti.
Pro zájemce je přichystána ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem improvizovaná vyšetřovna. Každý si zde může nechat změřit nejen krevní tlak, BMI a procenta tuku v těle, ale také hladinu cholesterolu. V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala Liga proti rakovině Praha ke spolupráci členy České akademie dermatovenerologie. V každém městě, kde se výstava uskuteční, bude působit odborný lékař, se kterým mohou lidé konzultovat mateřská znaménka, pihy a jiné změny na kůži.
Projekt, jehož hlavním smyslem je netradiční formou informovat veřejnost o problematice onkologických onemocnění, se koná za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.
Termíny a místa konání putovní výstavy „Každý svého zdraví strůjcem“:

TÁBOR, NÁM. T. G. MASARYKA
15. září 10.30–18.00 hod., 16. září 9.00–17.00 hod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.