V březnu přibylo v České republice 20 HIV pozitivních lidí, od začátku roku se jedná celkem už o 44 nových případů nákazy. Za celý loňský rok testy potvrdily infekci 157 lidem, což byl největší nárůst od poloviny 80. let, kdy se začal virus HIV v ČR testovat.
Celkem už se v České republice virem HIV nakazilo 1388 lidí,  z toho u 299 onemocnění AIDS propuklo a 158 lidí na tuto nemoc zemřelo.
Nejvíce HIV pozitivních připadá na Prahu. V hlavním městě odborníci zaznamenali od počátku testování už 666 případů nákazy, tedy skoro polovinu všech onemocnění v zemi.
Smutný žebříček rekordů pokračuje Středočeským a Jihomoravským krajem, kde se HIV infekce projevila u 132, respektive 121 lidí. Naopak nejméně se onemocnění objevuje v Pardubickém kraji a na Vysočině. V obou krajích testy od roku 1986 prokázaly nákazu u 16 lidí.
HIV pozitivních mužů je v Česku 1111, žen 277. Více než polovina lidí se nakazila homosexuálními nebo bisexuálními pohlavními styky, více než 30 procent heterosexuálně. Pět procent HIV pozitivních jsou narkomani, kteří k aplikaci drog užívají injekce.

V Jihočeském kraji provádí testování na protilátky proti viru HIV/AIDS Nemocnice Jindřichův Hradec, Písek, Strakonice, Tábor.
Soukromé laboratoře České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny.
Pro informace o místě a času volejte 800 144 444.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *