Kybernetická bezpečnost ve zdravotnictví bude hlavním tématem konference pořádané společností Atos 9.-10. června 2022 v brněnském OREA Congress Hotelu Brno. První den bude věnován tématu z pohledu vrcholového managementu nemocnic, druhý den se pak zaměří na manažery kybernetické bezpečnosti. Jednotlivé přednášky, diskuze a ukázky poskytnou také rady, jak vhodně využít dostupné fondy z Evropské unie.

„Kyberbezpečnost je velmi aktuální téma, u nemocnic a dalších zdravotnických zařízení je však potřeba jej brát snad ještě vážněji než kde jinde. Jde totiž o lidské životy, které mohou být v ohrožení. Mnoho českých nemocnic se útoku v poslední době nevyhnulo, jde o reálný problém, který je potřeba řešit rychle a celistvě,“ říká specialista na kyberbezpečnost a jeden z organizátorů konference ze společnosti Atos IT Solutions and Services.

Konference bude edukovat zástupce vrcholového managementu a odborníky na kyberbezpečnost v nemocnicích. První jmenované skupině bude věnován především program 9. června, druhá skupina si přijde na své v průběhu 10. června. Zástupci obou skupin se ale mohou zúčastnit obou dnů konference, vstup je bezplatný, zúčastnění si hradí pouze případné ubytování.

Cílem konference je představit kyberbezpečnost jako komplexní problematiku, kterou je potřeba řešit v rámci celého ekosystému od klimatizace po ty nejsložitější zdravotnické přístroje. Účastníci se dozví informace o různých bezpečnostních řešeních a scénářích ochrany nebo tipy odborníků. Ze zkušeností se ví, že nákupy kyberbezpečnostních řešení v minulosti v nemocnicích probíhaly poměrně impulzivně, a proto je snaha tuto situaci napravit.

Očekávat mohou účastníci také případové studie reálných situací napadených nemocnic, které ochromil kyberútok. Následky kyberútoku jsou často připisovány pouze IT oddělení nemocnice, což je ale většinou chybná úvaha. Vždy je potřeba hlavně podpora z vedení nemocnice.

Datum konání: 9.-10. června 2022

Místo: OREA Congress Hotel Brno

Program konference a registraci naleznete na  atos.net/cs.

Cílem společnosti Atos je napomáhat ve vytváření budoucnosti informačních technologií. Svými odbornými znalostmi a službami podporuje rozvoj vědomostí, vzdělávání a výzkumu multikulturním přístupem a přispívá k rozvoji vědeckotechnické excelence. Působí na českém trhu od 1. září 2011.

Dle TZ

www.atos.net

Zdroj: medicina.cz