Hlíva jako královna naší imunity. S čím vším vám pomůže?

Houby pomáhají lidem již téměř po 30 tisíc let. Jejich blahodárné účinky znali už staří Římané, kteří je zařazovali do svého jídelníčku a vyráběli z nich léčiva. Pojďme si něco povědět o nám nejdostupnější a jedné z nejznámějších hub, hlívě ústřičné, která vám pomůže s imunitou, se zažíváním i s únavou.

Hlíva jako královna naší imunity. S čím vším vám pomůže?

Hlíva ústřičná je přímo královnou hub. Její účinky i lékaři a farmaceuti označují za jedny z nejprospěšnějších. Prokazatelně totiž prospívá lidskému organismu. Má nejen výbornou chuť, obsahuje také mnoho látek a vitamínů, které podporují imunitní systém i zažívání.

Co na té hlívě všichni mají…?

Hlíva ústřičná je k dostání téměř v každém zelinářství a supermarketu. A je určitě jen dobře, když ji zařadíte do svého jídelníčku. Prozradíme vám ale, jak dostanete z hlívy ty nejdůležitější látky, které vašemu tělu pomohou například se zlepšením metabolismu, startují imunitní systém a pomáhají i se snížením hladiny cholesterolu v krvi.

Sáhněte po doplňcích stravy s hlívou ústřičnou. Jsou v nich perfektně koncentrované a v takovém množství, aby vám to bylo co nejprospěšnější. Díky speciálnímu extrahování těchto látek mají v jedné dávce větší množství než několik kilogramů tepelně upravené nebo sušené hlívy.

Tápete, jak hlívu zařadit do svého jídelníčku? V tom vám určitě pomůže náš další článek o hlívě.

Koktejl vitamínů

Co dělá hlívu tak zdraví prospěšnou, jsou látky s názvem beta-glutany, které dokážou v našem těle aktivovat imunitu. Hlíva má v sobě ale daleko větší koktejl blahodárných látek. Najdeme v ní řadu vitamínů, proteiny, stopové prvky, steroly (ty působí na náš cholesterol), vlákninu, anebo třeba chitosan, který brzdí vstřebávání cholesterolu a urychluje metabolismus.

Kdo všechno může zavolat hlívu na pomoc

  • Lidé, které trápí problémy se srdcem. Účinně totiž upravuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký krevní tlak.
    Všichni, koho trápí zažívací potíže. Hlíva pomáhá při čištění střev.
  • Ti, kdo trpí záněty nebo kloubová a kožní onemocnění. Hlíva dokáže odstraňovat i bradavice virového původu a léčit ekzémy.
  • Doporučená je i těm, které trápí játra, ledviny nebo slinivka. Zlepšuje totiž metabolismus a dokáže regenerovat vnitřní orgány.
  • Ženy i muže ve středním věku jistě potěší, že hlíva regeneruje buňky a zpomaluje proces stárnutí.
  • Lidé podstupující chemoterapii mohou po hlívě sáhnout také, neboť omezuje její vedlejší účinky. Pomáhá také při léčbě některých nádorových onemocnění. Zvyšuje také obranyschopnost organismu.
  • Pokud máte náročné povolání, zkuste také doplňky stravy s hlívou ústřičnou. Hlíva umí i zmírnit únavu a pomáhá i při stresu a zátěži organismu.

Skvělý parťák hlívy? Rakytník!

O tom, že je hlíva ústřičná přímo nabitá látkami, víme už dávno. Co ale k jejím pozitivním účinkům přidat ještě další? Na scénu přichází rakytník! Olej z rakytníku, získaný z tmavě oranžových plodů rostliny Rakytník řešelátkový, obsahuje celý arzenál vitamínů a biologicky aktivních látek. Je výjimečně bohatý na účinné látky, má v sobě velké množství vitamínu A, a to až několikanásobně více než mrkev. Najdeme v něm i vysoký obsah vitamínu E, vitamíny B a K, nenasycené mastné kyseliny, kyselinu listovou i další. Regeneruje také poškozenou kůži a sliznice.

Rakytníkový olej proto dokáže ve správném množství ještě zvýšit účinky hlívy. Pro dodání vaší životní energie, vitality a pro zlepšení imunity jsou proto doplňky stravy s hlívou ústřičnou a rakytníkovým olejem silnými spolubojovníky. Sáhnout po takto silných přírodních pomocnících v boji s neduhy se vám určitě vyplatí.