Rubriky
Aktuality

Týden zdraví doprovodí v Ostravě ministerskou konferenci WHO

 

Rozsáhlý doprovodný program chystá Ostrava u příležitosti ministerské konference Světové zdravotnické organizace (WHO), která se koná od 13. do 15. června v Dolní oblasti Vítkovice.

Zaměřena bude na problematiku zdraví a životního prostředí. Na stejná témata se zaměří i doprovodný Týden zdraví, který v krajské metropoli začne už 11. června, řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Městská nemocnice Ostrava například umožní lidem prohlídky několika oddělení, a to včetně možnosti vyšetření a konzultací s lékařem. Zájemci se budou moci podívat i do sanitky. V úpravně vody v Nové Vsi lidé ochutnají čerstvě vyrobenou pitnou vodu, v čističce odpadních vod v Přívoze uvidí kamerové vozidlo a nahlédnou do potrubí.

„Ve středu 14. června ožijí Tvůrčím dnem Komenského sady. Akce je určena nejen pro děti školou povinné. Nechybí ani řada sportovních aktivit v podobě běhů, vyjížděk na kole či nordic walkingu a také zajímavé besedy a přednášky,“ řekla mluvčí. Zájemci budou moci nahlédnout například i do superpočítačového centra nebo integrovaných výjezdových center, která slouží jako zázemí záchranným složkám. Bližší podrobnosti k akcím lze najít na webových stránkách. Vstup na akce je zdarma, na některé je však nutná rezervace.

Na šestou ministerskou konferenci do Ostravy přijede zhruba 600 účastníků z 53 zemí. Mezi hosty bude až 40 ministrů zdravotnictví a životního prostředí, náměstků ministrů a státních tajemníků členských zemí z Evropy. Konference by měla definovat priority pro životní prostředí a zdraví v Evropě 21. století. Jejím závěrečným výstupem bude ministerská deklarace, tzv. „Ostravská“. Na konferenci se bude hovořit například o zlepšení ovzduší, podpoře chemické bezpečnosti nebo o posílení odolnosti vůči změně klimatu.

Zdroj: zdravi.euro.cz