Rubriky
Aktuality

Bezplatné testování paměti a sociální poradenství

 

Domov pro seniory Máj České Budějovice je kontaktním místem České Alzheimerovské společnosti a nabízí široké veřejnosti bezplatně testování paměti i sociální poradenství.

„Tyto služby jsou určeny především těm, kteří potřebují pomoc, podporu či radu jak s nemocným Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence pracovat, jak zlepšit každodenní život svého blízkého i svou vlastní. Testování paměti je velmi důležitým nástrojem, jak včas zachytit první náznaky nastupující demence a tím i velmi výrazně zvýšit šanci na zastavení nebo alespoň významné zpomalení progrese onemocnění. Úspěšné trénování paměti je rychlou cestou ke zvýšení sebevědomí, soběstačnosti a kvality života obecně,“ říká radní Michal Kohn s tím, že tamní personál  má  dlouholeté zkušenosti z práce s klienty s těmito chorobami a své poznatky stále rozšiřuje prostřednictvím nejrůznějších kurzů a seminářů, které jsou věnovány této tématice.

„Testování paměti se koná pravidelně vždy v úterý a ve čtvrtek od 12.00 do 15.00 hodin v budově domova ve Větrné ulici 731/13 pod vedením certifikovaných konzultantek. Na testování je vhodné se předem telefonicky objednat  na telefonním čísle 723 006 029,“ dodává ředitel zařízení Pavel Janda.

Zdroj: c-budejovice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *