Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR
14.01.2017 22:10
Zdroj: MZ ČR
Autor: TZ
„Nejnovější údaje Státního zdravotního ústavu potvrzují, že stále trvá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2,“uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
Ve 2.kalendářním týdnu se celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky v ČR téměř nezměnila, je na úrovni 1 538 nemocných na 100000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje mírný vzestup o 0,7%. Nemocnost se nadále zvyšuje v kategorii školních dětí (6-14 let) a mladých dospělých (15-24 let).
Nejvyšší počty nemocných jsou hlášeny zkrajů Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Olomouckého, Moravskoslezského a Libereckého.
Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci skrajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují.
„I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
Co se týká situace v Evropě, je ve fázi plošné epidemie chřipky stále celý kontinent. Polsko a Slovensko hlásí lokální epidemie.
Zdroj: tribune.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *