Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 1. prosince 2016 na oslavy 25 let od oficiálního vzniku Charity na jihu Čech v novodobé české historii. Na den přesně se ohlédneme 25 let zpátky, kdy byla s platností od 1. prosince 1991 založena Diecézní charita České Budějovice.

Bude nám velkou radostí se s Vámi během tohoto dne setkat. Vezměte s sebou někoho Vám milého a přijďte. Těšíme se na shledání s Vámi, máme co slavit!

Diecézní charita České Budějovice

Areál kláštera na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích

·         9.00 – 18.00 hod. Trh Charit pod jednou střechou

V křížové chodbě klášterního kostela můžete zakoupit drobné výrobky, ochutnat sladké i slané dobroty a dát si teplý punč na zahřátí, dozvědět se o činnosti Charit z celé českobudějovické diecéze a podívat se na výstavu k 25 letům Charity.

V části křížové chodby bude zároveň k vidění Výstava betlémů, kterou pořádá Biskupství českobudějovické, letáček v příloze e-mailu.

·         9.00 – 12.00 hod. Program o Charitě pro žáky základních škol

Vzdělávací program Charita a vzájemná pomoc je určen pro děti ze 4. – 6. tříd. V sále klášterního kostela je připraven vždy 25minutový program pro jednotlivé třídy. Zajišťují jej pedagogové z charitních nízkoprahových zařízení pro děti a mládež pod vedením Diecézního katechetického střediska. Letáček v příloze e-mailu.

·         16.00 hod. Slavnostní bohoslužba za Charitu

Klášterní kostel Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí, celebruje Miloslav kardinál Vlk.

·         17.00 hod. Beseda o počátcích Charity s Miloslavem kardinálem Vlkem

Miloslav kardinál Vlk byl do června 1991 biskupem českobudějovickým. Společně s Ing. Helenou Faberovou připravoval oficiální založení Charity po revoluci v českobudějovické diecézi. Helena Faberová se následně stala první ředitelkou nově vzniklé Diecézní charity České Budějovice.

Kostel sv. Anny (dříve “Koncertní síň Otakara Jeremiáše”)

·         19.00 hod. Slavnostní koncert pro dárce, dobrovolníky a přátele Charity

Hraje Jihočeský univerzitní orchestr, večerem provází Mária Pfeiferová, redaktorka Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na koncert zdarma.

S ohledem na kapacitu sálu je nutná rezervace míst předem na tel. 386 353 120 nebo sekretariat@dchcb.charita.cz. Vstupenky k vyzvednutí po 21. listopadu v Diecézní charitě Č. Budějovice v Kanovnické 16, České Budějovice na sekretariátu u Milady Nachmüllerové, případně před koncertem v kostele sv. Anny.

Doprovodné akce: vzdělávací program pro školy a výstava betlémů

Akci pořádá Diecézní charita České Budějovice společně s Městskou charitou České Budějovice a všemi Charitami českobudějovické diecéze.

Záštitu nad koncertem převzali českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil a primátor města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda

Zdroj: c-budejovice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *