Zdroj: vimcojim.cz

2. ročník Festivalu zdravého nakupování se blíží! Již brzy Vám na různých místech republiky, celkem ve 24 prodejnách Albert, poradí nutriční terapeuti, jak si domů přinést košík plný zdraví.

 

Zdravý rodinný nákup není zdaleka tak složitý

Blíží se druhý ročník Festivalu zdravého nakupování, kde vám spolu s nutričními terapeuty poradíme, jak se orientovat při nákupu potravin nebo jak správně číst etikety výrobků. Zkusit si můžete i asistovaný zdravý nákup v doprovodu nutričního terapeuta , ochutnat potraviny s logem Vím, co jím nebo si můžete zasoutěžit. Připraven máme i vzorový jídelníček a nákupní seznam pro celou rodinu.

Zdravější nákup neznamená dražší

„Stravovat se zdravě nemusí být nutně dražší. Nevhodně sestavený jídelníček vede k přejídání, a proto nás stojí často více peněz než pestrý jídelníček s vyváženým poměrem živin,“ říká Karolína Hlavatá.

Jak to bude probíhat?

Po loňském úspěšném prvním ročníku jsme se rozhodli v letošním roce rozšířit Festival zdravého nakupování celkem do 15 měst. Důvodem je velký zájem veřejnosti, která se díky odborníkům přímo na prodejnách může dozvědět více o své kondici, o tom, jak číst etikety a hodnotit složení výrobků. Zažít můžete i nákup s asistencí odborníků na racionální výživu, samozřejmostí jsou pak ochutnávky certifikovaných produktů.

„Lidé se zajímají o zdravý životní styl čím dál více. Bohužel však nejsou tak pozorní při nakupování potravin. To je velká škoda, protože to, jak jíme, významně ovlivňuje naše zdraví. Naším úkolem je usnadnit výběr vhodných výrobků, které splňují základní požadavky racionální výživy.

Samotné výrobky poznáte podle specifického loga Vím, co jím. Na festivalu budete mít příležitost se poradit ohledně otázek výživy, otestovat si složení těla (dozvíte se, kolik vážíte, kolik procent z hmotnosti zaujímá tuk a kolik svaly) a ukážeme si, jak by měla vypadat skladba správného rodinného nákupu, kde nesmí chybět poměrné zastoupení všech důležitých živin.“, přibližuje smysl Festivalu zdravého nakupování PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., dietoložka a odborný garant programu Vím, co jím a piju.

Záměrem celého festivalu je zvýšit povědomí o přímém vztahu mezi kvalitou přijímané stravy se zdravím a kondicí. Vyvážená strava totiž významně omezuje vznik civilizačních chorob, a je tak součástí jejich prevence.

Kde a kdy nás najdete

Festival bude probíhat od 8. září do 25. září 2016 v 15 městech ČR, ve 24 hypermarketech Albert. Ve třech termínech, vždy od čtvrtku do neděle, 8. – 11. 9., 15. – 18. 9., 22. – 25. 9. 2016.

Zažijte nákup s nutričním terapeutem

Asistované nákupy budou probíhat dvakrát denně, od 13:00 a od 17:00., regisrace na asistované nákupy bude možná od 25.8.2016

A ještě můžete vyhrát!

Po celou dobu trvání festivalu s námi můžete soutěžit. Máme pro vás výhry na každý den – nákupní tašky a kuchařky Albert. Ale jelikož zdravý životní styl není jen o správné výživě, jako hlavní výhry máme připravené sportovní vybavení. Pánské horské kolo HEAD, které do soutěže věnoval www.HEADsportSHOP.cz už čeká na svého výherce!

Festival probíhá za podpory našich partnerů, děkujeme!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *