5 tipů jak předejít či se zbavit bolesti zad při práci v kanceláři

 

Suché tepelné zábaly, dýchací cviky, správná poloha nohou, chytrá organizace pracovního stolu a kvalitní kancelářská židle. Věci, kterým se budeme věnovat na níže uvedených řádcích, na kterých najdete tipy, jak se zbavit či předejít bolesti zad způsobené sedavým zaměstnáním.

 

Nepřemáhejte páteř a zádové svaly

Jednou z příčin bolesti zad při práci na počítači je nadměrné namáhání páteře. Pokud chcete bolesti předejít, nebo se jí zbavit, dodržujte tyto tipy:
• monitor mějte v úrovni očí, tj. při koukání do něj nebudete hledět směrem dolů či nahoru (čímž nadměrně zatěžujete krční páteř)
• pořiďte si kancelářskou židli s bederní opěrkou, či si na stávající kancelářskou židli kupte bederní opěrku v některém z obchodů nabízejících zdravotnické potřeby
• buďte opřeni o židli a ulevte tak zádovým svalům

Vše mějte po ruce – doslova

K nadměrnému namáhání zádových svalů dochází i v případě, že se každou chvíli pro něco natahujete, ať už se jedná o myš, blok, psací potřeby apod. Všechny důležité věci tak mějte k dispozici tak, abyste se pro ně nemuseli natahovat.
Rovněž zkuste zkrátit vzdálenost myši od těla tak, abyste méně natahovaly ruku při pohybu myši.

Pracujte s teplem

Ještě než budete nuceni sáhnout po „finálním“ řešení v podobě prášku proti bolesti, zkuste bolest rozehnat suchým teplem, které svaly uvolní.

Pozor na nohy

Nohy byste měli mít po většinu času stráveného prací za počítačem na podlaze, tj. ne ve vzduchu či zkřížené na šičkách pod židlí. I toto uleví Vašim zádům a zmírní zátěž pro zádové svaly.

Cvičte, nebo alespoň dýchejte

Zřejmě nejméně oblíbené doporučení. Nicméně abyste protáhli svaly, nemusíte provozovat žádné složité pohyby, které mají ambici pobavit Vaše kolegy. S uvolněním svalů Vám mohou pomoci i „obyčejné“ dýchací cviky.

Zdroj: marketingovenoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *