EU zahájila dvouletou kampaň Zdravá práce pro všechny generace

Evropská komise a Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) ve spolupráci s nizozemským předsednictvím EU zahájily dvouletou celoevropskou kampaň „Zdravé pracoviště pro lidi v každém věku“. Kampaň zaměřená na udržitelnou práci, bezpečnost a zdraví v kontextu stárnoucí pracovní síly připomíná, že dnešní mladší pracovníci jsou zítřejší starší pracovníci. Zaměřuje se na zaměstnavatele (soukromé i veřejné) v EU a na potřebu podporovat zdravé stárnutí od počátku pracovního života. Tím bude zachováno zdraví pracovníků nejen do ale i po dosažení důchodového věku a současně produktivita zaměstnavatelů.

Musíme začít nyní, abychom uspokojit potřeby trhu práce a pracovníků v budoucnosti. Zaměstnavatelé, kteří se zabývají zdravotními výzvami spojenými se stárnutím, zvýší svoji produktivitu. To je dobré jako pro zaměstnance, tako pro firmy, řekla Marianne Thyssen, Komisařka pro zaměstnanost, sociální věci, dovednosti a pracovní mobilitu.

Kampaň má čtyři cíle:

  • podporovat udržitelnou práci a zdravé stárnutí od začátku pracovního života;
  • zdůraznit důležitost prevence rizik během celého pracovního života;
  • pomáhat zaměstnavatelům a zaměstnancům (včetně malých a středních podniků) poskytováním informací a nástrojů pro řízení bezpečnosti a ochrany zdraví v kontextu stárnoucí pracovní síly;
  • usnadnit výměnu informací a dobré praxe

Shlédnout video ke kampani (Zdravá pracoviště 2016-2017)

 

 

Celá zpráva.

Vice informací je dostupných na stránkách healthy-workplaces.eu

E-průvodce o řízení bezpečnosti a zdraví při práci v kontextu stárnutí

Zdroj: Evropská komise