Všeobecná zdravotní pojišťovna zaznamenává obrovský zájem o nový příspěvek na dentální hygienu. Od začátku roku o něj požádalo 23 340 klientů a pojišťovna jim vyplatila více než 19,3 milionu korun. Aby nemusela vyplácení příspěvku zastavit, navýšila VZP už jednou na konci ledna rozpočet na tento benefit. Z plánovaných šesti milionů se tak stalo 20 milionů korun. I tato částka však už byla téměř komplet vyčerpána. VZP proto nyní – ve snaze maximálně vyjít vstříc svým pojištěncům – plánuje další navýšení rozpočtu tak, aby mohl být oblíbený benefit proplácen co nejdéle.

Průměrná výše příspěvku, který klienti VZP na dentální hygienu čerpají, činila od začátku roku 824 korun (maximální výše může být až 1 000 Kč). Každý pracovní den si ho zatím z poboček pojišťovny odneslo v průměru 729 lidí. Největší zájem byl ve středu 4. února, kdy celkem vyplacená částka přesáhla 1,5 milionu korun.

Nečekaně rychle rostoucí zájem s sebou bohužel v těchto dnech přináší pro žadatele drobné provozní komplikace. Navýšení rozpočtu musí schválit správní rada pojišťovny, jejíž jednání je naplánováno na 29. února. Dalším zájemcům proto bude možné příspěvek na dentální hygienu vyplatit až po tomto termínu. Nemusí se však obávat, že by o peníze přišli – jde skutečně pouze o dočasný provozní problém a stačí, když si příspěvek přijdou vyzvednout až na začátku března.

Na jakou částku bude rozpočet na dentální hygienu správní radou navýšen, nelze předjímat. Management pojišťovny vypracuje do té doby analýzu účelnosti vyplácení příspěvku. Zároveň se pokusí konkretizovat doposud neověřené poznatky, podle nichž příspěvek mohl být v některých případech využíván v rozporu s pravidly stanovenými pro jeho čerpání. To vše může mít vliv na rozhodnutí správní rady, která má ve věci konečné slovo. V zájmu VZP každopádně je, aby žádaný benefit mohlo využít tolik jejích poctivých klientů, kolik ekonomické možnosti dovolí.

TZ: Mgr. Oldřich Tichý,vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

www.vzp.cz

One thought on “VZP dává příspěvek na dentální hygienu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *