Rubriky
Aktuality

POMOZ POMOCT 8. května 2012 V JINDŘICHOVĚ HRADCI

V úterý 8. května se od 13:00 hodin na Tyršově stadionu v Jindřichově Hradci uskuteční 7. ročník tradiční akce POMOZ POMOCT!.

Akce je pořádána u příležitosti Světového dne Červeného kříže. Den, kdy se v roce 1828 narodil Henry Dunant, který stál u zrodu této největší mezinárodní humanitární organizace.

PORADNA PODPORY ZDRAVÍ A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU SE BUDE PREZENTOVAT VE STÁNKU VŠEOBECNÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY – PŘÍCHOZÍM BUDEME MĚŘIT KREVNÍ TLAK, BMI A %TĚLESNÉHO TUKU. PODLE VÝSLEDKŮ VYŠETŘENÍ DOSTANOU ÚČASTNÍCI INFORMACE KE ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU.

Letošní ročník bude zaměřen na bezpečný pohyb chodců v silniční dopravě. Při simulované autonehodě bude zraněn chodec a podrobně budou vysvětleny všechny úkony, které by měl znát laik, pokud se do takové situace dostane. Rovněž bude prezentována činnost všech organizací a složek, které se podílejí na zmírnění následků dopravních nehod a následného vyšetřování příčin. Celý zásah včetně dalších programů bude přenášen na velkoplošnou LCD obrazovku.

V letošním roce se rovněž opět zaměřujeme i na bezpečnost dětí a mládeže v různých situacích, které běžný život může přinést a ve kterých je nutno věnovat zvýšenou pozornost prevenci. Příčinou žádného úrazu není náhoda, vždy má své příčiny a vždy mu lze předejít.

Kromě ukázek poskytování první pomoci budou mít účastníci možnost prohlédnout si techniku a vozidla vojenského útvaru, vojenské policie, hasičů, Policie ČR, Městské policie, zbraně, budou mít možnost vyzkoušet si kriminalistické techniky, zhlédnout ukázku výcviku policejních psů, vyzkoušet si testy z pravidel silničního provozu, prohlédnout si učební pomůcky Střední zdravotnické školy, ale i získat informace o zdravém životním stylu od zástupců Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dále je připravena řada naučných i zábavných soutěží pro nejmenší návštěvníky a samozřejmě doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí např. skupina historického šermu Páni z Hradce, Aerobik Team Lena, soubor HAKUNA MATATA, žáci ze všech základních škol v našem městě, student s ukázkou tance C – WALK.

Novinkou v letošním roce bude možnost vyzkoušet si na vlastní kůži bodyzorbing, což je nový druh zorbového míče, který si každý obléká sám na sebe.

ZDROJ: http://www.jh.cz/cs/aktuality/pomoz-pomoct.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.