Rubriky
Aktuality

VZP podporuje kampaň „Náš první zoubek“

Všeobecná zdravotní pojišťovna podporuje edukační kampaň věnovanou správné péči o zoubky dětí ve věku od 6 měsíců do 3 let. Projekt „Náš první zoubek“ seznamuje rodiče i děti se správnou péčí o první zoubky, a to prostřednictvím ústřední postavy pejska Zoubka a jeho maminky. V rámci projektu vznikla řada zábavných propagačních materiálů, edukační videa, webové stránky (www.pejsekzoubek.cz) a stránka na facebooku. Součástí kampaně budou přednášky odborníků v mateřských centrech a soutěže o ceny pro nejmenší.
Pro rodiče jsou připraveny vodě odolné návody na používání tzv. prsťáčku a dětského kartáčku, dále tři edukační videa natočená v zubní ordinaci, ve kterých dentální hygienistka názorně ukazuje, jak čistit zuby nejmenším. Děti se mohou těšit na písničku pejska Zoubka, na leporelo a na přívěsek do koupelny s písničkou. Veškeré edukační materiály včetně písničky a dětského leporela jsou ke stažení na webových stránkách projektu.

V jeho rámci proběhnou v některých pražských mateřských centrech přednášky dentální hygienistky, věnované správné péči o první zuby. Jejich součástí bude také prezentace a předání edukačních materiálů rodičům a dětem. Termíny přednášek budou vyvěšeny na stránkách www.pejsekzoubek.cz.
Odbornou záštitu nad projektem převzal Dům zubní péče o dítě a rodinu v Praze, spolupracuje odborný garant projektu a bývalý prezident České stomatologické komory MUDr. Jiří Pekárek,.
Dle TZ Mgr. Jiřího Roda, vedoucího tiskového oddělení a tiskového mluvčího ze dne 20. 3. 2012
www.vzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.