Rubriky
Aktuality

Mezinárodní nekuřácký den – Nechte si změřit oxid uhelnatý – PRAHA

U příležitosti Mezinárodního nekuřáckého dne zve 1. LF UK v Praze kuřáky a další zájemce na měření oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu z plic.
Akce se uskuteční ve středu 16. listopadu 2011 od 8.00 – 12.00 hodin ve vestibulu Fakultní polikliniky VFN v Praze,Karlovo náměstí 32, Praha 2.
Měření CO ve vydechovaném vzduchu a také konzultace budou ve vestibulu Fakultní polikliniky VFN poskytovat lékaři a sestry Centra pro závislé na tabáku při III. interní klinice VFN a 1. LF UK. Rovněž budou k dispozici letáky, týkající se možností léčby závislosti na tabáku ve Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a také v rámci v ČR.
Měření oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu ukazuje míru znečištění organismu oxidem uhelnatým a používá se především u kuřáků k ověření míry expozice tabákovému kouři. Přístroj ukazuje i procento červených krvinek, na které je CO navázán a které tudíž nemohou přenášet kyslík.
Všichni kuřáci jsou srdečně zváni!! Cílem této akce je motivovat kuřáky k odvykání kouření a poskytnout více informací o možnostech léčby. Zájemci se mohou následně objednávat do specializovaného Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky VFN a 1. LF UK, které se nachází ve Fakultní poliklinice VFN, Karlovo náměstí 32, 128 08 Praha 2, tel.: 224 966 608.
Podrobné informace: petra.pekarova@vfn.cz
zdroj:Medicina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.