FOTBALEM PROTI OBEZITĚ 2011 – 2012

Česká republika bohužel patří v žebříčcích obezity obyvatelstva mezi světovou špičku. Podle statistik trpí touto civilizační chorobou každé páté české dítě a prevence a osvěty není v tomto případě nikdy dost. Z tohoto důvodu se Fotbalová asociace České republiky rozhodla odstartovat projekt „Fotbalem proti obezitě“, který má za cíl postavit se tomuto negativnímu fenoménu a zlepšit zdraví českých dětí.
Zároveň FAČR vnímá potřebu přímé podpory mládežnického sportu a podpory trenérů dětí a mládeže nejen ze strany státu, ale soukromých subjektů.
Jen fotbal hraje například v mládežnických týmech téměř 280 tisíc školáků ve třech tisících klubech, kteří tráví svůj čas několikrát týdně fyzickou aktivitou, nesedí doma u počítače či neberou drogy.
Projektem „Fotbalem proti obezitě“ chce FAČR zahájit kontinuální a dlouhodobou podporu fotbalu jako levné, ale prospěšné cestě ke zdravému životnímu stylu. S podporou dětského fotbalu navíc porostou nové talenty a zlepšíme tak nejen úroveň obezity v České republice, ale i naši sportovní výkonnost.
FAČR záleží na rozvoji a zdraví dětí a tímto projektem se chce zasadit o zlepšení situace dětské obezity. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Aktivity projektu
I. Školská fotbalová soutěž
V rámci projektu probíhá Školská fotbalová liga, která je určena pro všechny školy v rámci celé České republiky. Do letošního ročníku se přihlásilo přes 600 škol – 320 středních škol, 155 základních škol (9. třídy) a 141 základních škol (7. třídy). V letošním roce se mohou vítězové těšit na atraktivní ceny od FAČR. Tuto soutěž bude dále FAČR podporovat a rozvíjet.
II. Klub učitelů tělesné výchovy
Další plánovanou aktivitou v rámci projektu je i vytvoření Klubu učitelů tělesné výchovy s mnoha benefity pro účastníky a pravidelné zasílání nových informací z oblasti fotbalu a vzdělávání.
III. Webová stránka
Během podzimu budou nejprve na www.fotbal.cz/fotbalemprotiobezite a později i na webu www.fotbalemprotiobezite.cz představeny zajímavé aktivity týkající se projektu, jak pro děti a rodiče, tak i pro učitele. Webová stránka se stane jedním z klíčových komunikačních kanálů.
Hlavní ambasador projektu
Hlavní tváří projektu se stal velmi oblíbený český hráč Pavel Horváth, kapitán FC Viktorie Plzeň, který funguje jako vzor pro děti.
Více informací o projektu naleznou zájemci na www.fotbal.cz/fotbalemprotiobezite

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.