Podzimní AKTIVIZAČNÍ akce pro seniory, která před pěti lety započala v Městském středisku sociálních služeb OÁZA v Novém Městě nad Metují a rozšířila se do celé České republiky, se blíží do finále a pátý jubilejní ročník může připravit překvapení…
Cílem je povzbuzení seniorů ke zvyšování pohybové aktivity, jejich sociální aktivizace a zvýšení sebejistoty, jakož i obecná podpora jejich zdraví. Chceme upevnit a více rozšířit v rámci celé ČR vědomí, že s přibývajícími léty aktivita nekončí a přitažlivou formou seniorům především vyšších věkových skupin nabídnout akci, která podněcuje k celoročnímu pohybu.
Původní zaměření – jízda na rotopedu a sčítání ujetých metrů a kilometrů – bylo v roce 2010 na podnět klubu seniorů Pohoda v Novém Městě nad Metují rozšířeno o aktivní chůzi pro ty, kdo nevlastní rotoped či nemohou zvládat jízdu na kole.
Start byl vyhlášen na 1.10.2011 a akce bude ukončena 31.10.2011. Každých deset dnů aktuálně sčítáme po celé ČR ujeté nebo nachozené metry a kilometry a odvážný cíl společně zkusit objet a obejít planetu po rovníku se den ode dne stává pravděpodobnější…..
K 22.10. naši účastníci – senioři – už ušli a ujeli téměř 31 tis. km, takže do cíle zbývalo jen necelých 10 tis. km. Je to skvělý výsledek, ale nejdůležitější je, že se zapojilo více jak 60 zařízení – seniorských domovů a center, ve kterých aktivním pohybem vítá podzim víc téměř rovná tisícovka účastníků ve věku 60 – 99 let. Na organizaci se z NSPZ o.s. podílí 13 lektorů a 3 studenti na praxi.
Podrobné informace k “Rotopedtours a Pěškotours 2011” jsou zveřejněny na webových stránkách Národní sítě podpory zdraví: http://www.nspz.cz, kde je k dispozici i seznam všech zúčastněných zařízení, a na webu Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci http://www.krasapomoci.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *