Nejlepší školní obědy servírují kuchařky v píseckém Domově mládeže a Školní jídelně. Porotu celostátní soutěže oslnily pohankovou polévkou, kuřecím plátkem v mandlové krustě a tvarohovým dezertem. Na druhém místě skončila základní škola na náměstí Svornosti v Brně.
Brněnská škola si vysloužila druhé místo díky bramborovém krému s majoránkou, kuřecímu stehnu s medem a zázvorem a tvarohovým krémem. Bronz brala Základní škola Chmelnice v Praze.
“U nás ve škole kombinujeme tradiční i cizí jídla. Děti mají rády vepřové, svíčkovou, ale třeba i pizzu, hranolky nebo torteliny. Naopak nám hodně vrací luštěniny,” uvedla spokojená členka vítězného kuchařského tria Marie Stárková.
Do soutěže se přihlásilo 69 škol, do finálového kola postoupilo 10 z nich. O pořadí rozhodla 17členná odborná porota vedená známými kuchaři Ondřejem Slaninou a Filipem Sajlerem. Jídla také posuzovali zástupci ministerstev školství a zdravotnictví či výživoví poradci.
Tříčlenné týmy ze školních jídelen od rána vařily menu složené z polévky, hlavního jídla a moučníku. Musely to být pokrmy, které jsou v dotyčných školách pravidelně na jídelníčku. Finálové klání probíhalo v Základní škole Chelčického v Praze.
Soutěž o nejlepší školní oběd pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna a Společnost pro výživu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *