FORUM PRO ZDRAVÍ V BRNĚ 2011

Státní zdravotní ústav, oddělení podpory zdraví, dislokované pracoviště Brno, pořádá dne 26. září 2011 v prostorách obchodního a nákupního centra IBC akci Fórum pro zdraví. Tato akce je součástí 17. ročníku Brněnských dnů pro zdraví, jež zaštiťuje Kancelář Brno – Zdravé město a Město Brno.

Jako každoročně bude i letos pro návštěvníky Fóra pro zdraví připravena pestrá nabídka služeb souvisejících se zdravým životním stylem. Odborní pracovníci poskytnou zájemcům poradenství v oblasti odvykání kouření, dále poradenství týkající se zásad správné výživy a zdravého snižování nadváhy. K dispozici také budou informace o prevenci HIV/AIDS, pohlavně přenosných chorob a očkování.
Návštěvníci si již tradičně mohou nechat na místě zkontrolovat hladinu celkového cholesterolu v krvi, krevního cukru, krevního tlaku, dále zhodnotit index tělesné hmotnosti BMI, obvod pasu a množství tělesného tuku, včetně tzv. viscerálního (vnitřního) tuku.
Kuřákům bude nově nabídnuta možnost nechat si vyšetřit množství oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu pomocí přístroje Smokelyzer.
Pro všechny příchozí také budou připraveny stánky s prezentací doplňků stravy, léčivých přípravků, léčivých bylin, čajů, přírodní kosmetiky, speciálního nádobí a ochutnávka sýrů a zakysaných mléčných výrobků.
Novinkou letošního Fóra pro zdraví bude ukázka cvičení jógy, do kterého se budou moci zapojit účastníci všech věkových skupin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.