Na cestu Prahou vyrazil 11. ČERVNA 2011 tradiční AVON pochod proti rakovině prsu. Zapojilo se do něj na 12 000 lidí, tedy o tisícovku víc než loni. Charitativní akce odstartovala už pojedenácté. Jejím cílem je nejen získat peníze na boj s nemocí, ale hlavně upozornit na rizika choroby a přimět ženy zajít na vyšetření.

Průvod se vydal na cestu metropolí ze Staroměstského náměstí do Žlutých lázní. Účastnice měly na sobě růžové tričko s logem akce, pánové si oblékli tričko šedé. Tuto “uniformu” bylo možné koupit na startu za 300 korun. Výtěžek poputuje na výzkum nemoci, telefonickou poradenskou linku pro pacientky a další projekty.

V čele průvodu šly patronky akce: herečky Táňa Vilhelmová, Aňa Geislerová, Tereza Brodská, Lenka Termerová, Martha Issová, Simona Stašová, zpěvačky Dara Rolins a Monika Absolonová a moderátorka Lucie Borhyová. Charitativní akci doplnili pořadatelé koncertem Čechomoru a Bandu Davida Kollera.

Česko má od roku 2002 program na odhalování rakoviny prsu. Ženám nad 45 let hradí každé dva roky preventivní mamografickou prohlídku zdravotní pojišťovny. Každoročně lékaři odhalí přes 5 500 nových onemocnění a zhruba 2000 žen zemře. Díky programu jsou tři čtvrtiny odhalených onemocnění v počátečních stádiích a dají se dobře léčit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *