SVĚTOVÝ DEN BEZ TABÁKU České Budějovice 31.května 2011 od 10 do 15 hodin

Trendem dnešní doby je zdravý životní styl a snaha zůstat déle mladí a zdraví. Nejde již jen o to, jak dlouho budeme žít, ale také o kvalitu života. Stále více se proto staráme o zdravou výživu, dostatek pohybu a snažíme se vyhnout stresu. Na druhé straně stále ještě asi třetina z nás kouří a neuvědomuje si, že kouření do tohoto moderního stylu života nepatří.

Světový den bez tabáku vyhlásila Světová zdravotnická organizace již v roce 1987 jako součást kampaně proti kouření, které dnes v ČR představuje jedno z nejvýznamnějších zdravotních rizik. Tento den připadá letos na úterý 31. května 2011.

I v tomto roce se Magistrát města České Budějovice zapojí do celostátní kampaně Světový den bez tabáku. Ve spolupráci s Poradnou podpory zdraví a zdravého životního stylu České Budějovice – Národní sítí podpory zdraví – bude v tento den na náměstí postaven stánek, kde budou pracovníci poradny poskytovat veškeré důležité informace o škodlivosti kouření a o možnostech odvykání. Ti, kteří  vyplní anketu týkající se kouření, obdrží  volnou vstupenku na Černou věž, aby si ověřili svou kapacitu plic. Kuřáci budou mít možnost vyplnit si test závislosti na nikotinu.Organizátoři uvítají každého, kdo bude mít zájem o informace a zejména ty z vás,kteří se rozhodli přestat s kouřením.
Letošní akci podporuje i náměstek primátora města České Budějovice pan Mgr. Petr Podhola