CIPÍSKOVIŠTĚ V PÍSKU 2011 – DEN ZDRAVÍ S VZP 21. 5. 2011

 

Ve dnech 20. – 22. května 2011 se uskuteční akce Cipískoviště aneb Otevírání letní turistické sezóny v Písku. Těšit se opět můžete na sochy z písku na náplavce řeky Otavy, jejich námětem tentokrát bude „Návštěva Rožmberků v Písku“.

Město Písek se tak svým dílem zařazuje k celoročnímu projektu Jihočeského kraje „Rožmberský rok“ (www.rozmberskyrok.cz). Plovoucí pódium letos pořádáno nebude, koncerty a další doprovodný program se uskuteční v Palackého sadech. Zde také budou dětem k dispozici pískoviště, proběhne soutěž radioamatérů, prezentace frisbee a lezeckého sportu a k dispozici bude také skákací hrad.

Sobotní Pohádkový les odstartuje v parku Na Trubách a těšit se můžete na již tradiční nedělní soutěž o Cipíska zpěváčka, tanečníka a šikulku na Městském ostrově v rámci Zábavného odpoledne plné dárků a soutěží pro děti s Petrou. Svým dílem přispějí do programu pro celou rodinu Sladovna i Městská knihovna a další pořadatelé. Prácheňské muzeum otevře své dveře návštěvníkům 21. května. Plánovaný je i divácky velmi oblíbený závod dračích lodí „Draci mezi mosty“ – sobotní tréninky a nedělní závod.

Nabídku zvýhodněného pobytu k akci Cipískoviště naleznete zde. Kompletní informace z oblasti cestovního ruchu Písku a okolí jsou k dispozici na www.icpisek.cz.

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro své pojištěnce, kteří se v sobotu akce zúčastní, DEN ZDRAVÍ. Na programu bude měření celkového cholesterolu, měření % tělesného tuku a BMI. Přijďte s poučit a získat spoustu informací o svém zdraví.