V roce 1991 byl Mezinárodní federací pro diabetes (IDF) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO) 14. listopad vyhlášen Světovým dnem diabetu jako reakce na rostoucí obavy ze zvyšující se zdravotní hrozby, kterou diabetes představuje.
Kampaň upozorňuje na zásadní problémy celosvětového významu, které diabetes představuje, a přibližuje toto zákeřné onemocnění veřejnosti.
Světový den diabetu odstartuje kampaň, každoročně zaměřenou na jedno nové téma, zvolené Mezinárodní federací pro diabetes. Cílem je odpovědět na klíčové otázky pro celosvětovou diabetickou komunitu. Zatímco kampaně pro jednotlivá témata trvají rok, samotný Den diabetu je slaven právě 14. listopadu. Toto datum symbolizuje narození Fredericka Bantinga, který spolu s Charlesem Bestem první formuloval myšlenku, která vedla v roce 1922 k objevení inzulínu.
V Jihočeském Kraji budou organizovány POCHODY PROTI DIABETU – v Bechyni, v Českých Budějovicích (neděle 14.11.2010 od 13 hodin Metropol), Dačice, Milevsko (14.11.2010 – Lampionový průvod proti diabetu od 17 hodin, náměstí), Písek, Prachatice, Tábor, Vimperk.
V Č. Budějovicích nabízí pořadatelé měření glykemie a krevního tlaku ve Zdravotnické prodejně Galerie Dvořák v pondělí 15.11.2010 od 14 do 17 hodin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *